24.11-25.11.2023 sa v Bratislave uskutočnil 7. ročník pacientskej konferencie ktorý organizovala Asociácia na ochranu práv pacientov(AOPP).
KOS je členom AOPP, na konferencii ju zastupovala Dana Grafiková a Iveta Ždiľová.
Zástupcovia pacientskych organizácií sa na konferencii pýtali ministerstva zdravotníctva, inštitúcií v zdravotníctve aj odborníkov, ako vidia priority v novom volebnom období orientované na pacienta..
V prvý deň sa konferencie zúčastnilo 180 účastníkov vrátane zástupcov pacientskych organizácií a hostí.
Otvorili sa a diskutovali mnohé témy. Pre nás bola veľmi zaujímavá diskusia o následnej a dlhodobej starostlivosti, ktorá dnes v potrebnej miere nie je dostupná, poskytuje sa aj na akútnych lôžkach potrebných na skrátenie čakacích lehôt na operácie. Rovnako tak aj nedostatok zdravotníkov nielen v zdravotníctve, ale aj v sociálnych službách.
Druhý deň prezentovali svoju činnosť členské pacientské organizácie - robia skvelú prácu a naozaj pomáhajú tam, kde je to najviac potrebné.
Súčasťou dvojdňovej konferencie bolo aj už tradičné oceňovanie lekárov a sestier, ktorí boli nominovaní pacientmi a širokou verejnosťou a vybraní odbornou porotou.
Srdečne ďakujeme za skvelú konferenciu, množstvo informácii i podnetov, príjemné stretnutia....❤