Dnes sme sa na MPSVR stretli s pani štátnou tajomníčkou PhDr. Soňou Gaborčákovou.

Za KOS-Komoru opatrovateliek Slovenska -predsedníčka p. Dana Grafiková a odborní poradcovia Ing. Milada Dobrotková a Jaroslav Servátka MBA.

Ako vždy, na to množstvo tém o ktorých sme chceli a potrebovali hovoriť nestačil pridelený čas.

Nedostatok opatrovateliek, zúfalo nízke platobné ohodnotenie, nastavenie a vyplácanie odmien, porušovanie zákona, systém hodnotenia v privátnom aj ,,štátnom" sektore, a množstvo ďalších tém.

Snažili sme sa poukázať nato, čo všetci ktorí v soc.službách robíme vieme, že už včera bolo neskoro. Navrhli sme riešenia, ktoré by vedeli pomôcť, pretože čakanie na peniaze a riešenia z plánu obnovy v 2026 je tak vzdialená budúcnosť, že dovtedy celý systém môže skolabovať a nebude mať kto robiť.

Ďakujeme za konštruktívnu debatu, prísľuby riešení i ďalších stretnutí.

19.9.2022 D. Grafiková