
Stretnutie s p. Ľubicou Gálisovou
❤️ Stretnutie s Ľubicou Gálisovou.
13.4.2022
Dnes sa konečne podarilo, to čo sa nám dlho nedarilo - stretnutie s p. Ľubicou Gálisovou, prezidentkou Fóra pre pomoc starším.
Za KOS sa zúčastnila Dana Grafiková, za Mosty pomoci Jaroslav Servátka. Tri občianske združenia, ktoré sa snažia napomôcť zmenám v soc. oblasti.
Pani Gálisová už dlhé roky poskytuje pomoc a bezplatné poradenstvo seniorom v rizikových životných situáciách a pri ochrane ich práv, mnohí sa obracajú na linku pomoci, ktorú Fórum prevádzkuje.
Takmer 4 hodiny spoločného rozhovoru ukázali množstvo spoločných tém, na ktoré máme rovnaký názor, boríme sa s rovnakými problémami, a hľadáme riešenia ako to zmeniť.
Máme už aj prvé návrhy riešení, na ďaľších budeme po dnešnom rozhovore usilovne pracovať...
Hoci sme už spolu neraz komunikovali, toto bolo prvé osobné stretnutie a ďaľšie určite budú nasledovať, pretože sme odkázaní na spoluprácu.
Máme totiž spoločný cieľ -
spokojných seniorov,
spokojných zamestancov soc. služieb,
spokojných zamestnávateľov
a fungujúcu sociálnu oblasť.
Áno, vyzerá to ako sci-fi. Ale keď sa chce, všetko sa dá, a my chceme. ❤️
Teraz už len treba presvedčiť tých, ktorí rozhodujú, aby aj oni chceli......