Dňa 11.9.2023 sa konalo v Bratislave Valné zhromaždenie Komory opatrovateliek Slovenska.

Naše pozvanie prijali:

p. štátna tajomníčka Anna Aftanasová - MPSVR SR

europoslankyňa Miriam Lexmann

PhDr. Anna Krišková, PhD -autorka učebníc opatrovateľstva a ošetrovateľstva

JUDr. Zuzana Stavrovská-komisárka pre osoby so zdravotným postihnutím

Mgr. Ľubica Bezeli - Hartmann

Ing. Monika Blaščíková, MBA - ZA župa-pilot.projekt učebného odoboru -odborný opatrovateľ

Andrej Žvásta - UniJA (odbory)

Pozvaní hostia vystúpili s príspevkami k aktuálnym témam i možným riešeniam v sociálnej oblasti ktoré sa dotýkajú každého jedného z nás, kto v soc. službách pracuje.

Úprimne by som chcela poďakovať hosťom i všetkým členom ktorí neľutovali čas, cestovali zďaleka za aktívnu účasť i diskusiu.

Špeciálne poďakovanie patrí p. štátnej tajomníčke Aftanasovej za trpezlivé odpovedanie na nekonečné otázky až takmer zmeškala ďaľšie povinnosti.

Moje osobné poďakovanie patrí členom vedenia (Miladka, Ivka, Anett, Jarko) ktorí mi pomohli s organizáciou i priebehom VZ, a nášmu sponzorovi Hartmannu, vďaka ktorému sme mali skvelé občerstvenie i drobné darčeky.

Jediné čo ma mrzí je neúčasť množstva ľudí, ktorí síce účasť potvrdili, ale nakoniec zo zdravotných dôvodov prísť nemohli (Covid stále neodišiel...).Želáme im skoré uzdravenie, a veríme že o rok sa stretneme všetci v plnom zdraví.

Ešte raz srdečné poďakovanie všetkým, a o rok sa opäť stretneme v lepších časoch......

12.9.2023 D. Grafiková -predsedníčka KOS

JUDr. Anna Aftanasová